Yhteystiedot

Lääkärikeskus Aava Oy (Y-tunnus 2311119-2)
Aava Terveyspalvelut Oy (Y-tunnus 0201276-9)

Postiosoite: Lääkärikeskus Aava, Annankatu 32, 00100 Helsinki

Asiakaspalvelu: 010 380 3838

Keskuksen numero: 010 380 3800

Arkisin 7-21
Lauantaisin 8-17
Sunnuntaisin 10-18

Puhelut 010-alkuisiin yritysnumeroihin maksavat kotimaan lanka- ja matkapuhelinliittymistä 0,08€/puhelu + 0,17€/minuutti. Jonotus on maksullinen.

Hallinto

Tapio Raija
Toimitusjohtaja
010 380 3800
raija.tapio@aava.fi

Arvilommi Paula
Johtava ylilääkäri
010 380 3800
paula.arvilommi@aava.fi

Jokinen Anna-Mari 
Johdon sihteeri
010 380 4243
anna-mari.jokinen@aava.fi

Vänttinen Timo
Liiketoimintajohtaja, b2b
010 380 3800
timo.vanttinen@aava.fi

Aimolahti Ari
Ylilääkäri, erikoislääkäritoiminta
010 380 3800
ari.aimolahti@aava.fi

Lyly Nina
Laatujohtaja
010 380 3800
nina.lyly@aava.fi

Henkilöstöpalvelut

Taivainen Outi
Henkilöstöjohtaja
010 380 3800
outi.taivainen@aava.fi

Paulamäki Timo
HR-päällikkö
010 380 3800
timo.paulamaki@aava.fi

Sointu Aino
HR-päällikkö 
010 380 3800
aino.sointu@aava.fi

Rajala Ulla
HR-asiantuntija
050 594 5703
ulla.rajala@aava.fi

Sisäisten asiakkuuksien palveluyksikkö (lääkärirekrytointi)

Thomé Kati
Palvelupäällikkö
040 559 1472
kati.thome@aava.fi

Vuorialho Marleena
Rekrytointipäällikkö
044 754 5303
marleena.vuorialho@aava.fi

Hartus Raine
Myynti- ja rekrytointipäällikö
040 351 1101
raine.hartus@aava.fi

Taloushallinto

Purola Lauri
Talousjohtaja
010 380 3800
lauri.purola@aava.fi

Rokkanen Brita
Senior Financial Controller
010 380 3800
brita.rokkanen@aava.fi

Tietohallinto

Muhonen Lauri
IT- ja digijohtaja
010 380 3800
lauri.muhonen@aava.fi

Lainpelto Tero
Tietoturvapäällikkö
010 380 3800
tero.lainpelto@aava.fi

Markkinointi- ja viestintä

Waroma Pauli
Markkinointi- ja viestintäjohtaja
010 380 3800
pauli.waroma@aava.fi

Grönqvist Laura
Viestintäpäällikkö
010 380 3800
laura.gronqvist@aava.fi

Salminen Joona
Markkinointipäällikkö
010 380 3800
joona.salminen@aava.fi

Ylilääkärit

Arvilommi Paula
Johtava ylilääkäri

paula.arvilommi@aava.fi

Aimolahti Ari
Ylilääkäri
erikoislääkäritoiminta
ari.aimolahti@aava.fi​​​​​​​

Petri Järventausta silmätautilääkäri

Järventausta Petri
Ylilääkäri
leikkaukset ja toimenpiteet
petri.jarventausta@aava.fi

Erik Stumpf radiologi

Stumpf Erik
Ylilääkäri
kuvantaminen
erik.stumpf@aava.fi

Hanna Rahtu-Vainionpää työterveyslääkäri

Rahtu-Vainionpää Hanna
Ylilääkäri
työterveys
hanna.rahtu-vainionpaa@aava.fi​​​​​​​

Komulainen Wille
Ylilääkäri
digitaaliset terveyspalvelut
wille.komulainen@aava.fi