Yhteystiedot

Asiakaspalvelu

Arkisin 7-21
Lauantaisin 8-17
Sunnuntaisin 10-17

Puhelut 010-alkuisiin yritysnumeroihin maksavat kotimaan lanka- ja matkapuhelinliittymistä normaalin matkapuhelinmaksun (mpm) tai paikallisverkkomaksun (pvm) verran.

Anna palautetta

Miten onnistuimme? Anna palautetta, niin voimme oppia ja tulla entistä paremmiksi.

Lääkärikeskukset

Lääkärikeskuskohtaiset yhteystiedot löydät toimipisteiden omilta sivuilta.

Työterveys

Aavan työterveys perustuu kumppanuuteen, yhteistyöhön ja toiminnan pitkäjänteiseen kehittämiseen. Haluaisitko asiakkaaksemme? Työterveyden yhteystiedot löydät täältä.

Laskutus

Lääkärikeskus Aava käyttää Ropo Capital Oy:n maksuvalvontapalvelua, mikä tarkoittaa, että Ropo Capital toimittaa laskut puolestamme.

Laskun maksamiseen liittyvät tiedustelut: 

Ropo Capital Oy
09 2315 0438 
aava@ropocapital.fi
www.ropo-online.fi (eräpäivän siirrot, maksusuunnitelmat, laskukopiot, laskun maksaminen, chat-palvelu) 

Laskun sisältöön liittyvät tiedustelut:  

Yksityis- ja työterveysasiakkaat: 
010 380 2212 (arkisin 9–13)
laskutus@aava.fi

Yritysasiakkaat: 
010 380 4687 (arkisin 9–13)
yrityslaskutus@aava.fi 

Vakuutusyhtiöt ja -asiakkaat:  
010 380 2202 (arkisin 9–13)
vakuutus@aava.fi

Laskutustiedot ja -ohjeet

Lääkärikeskus Aavan laskutustiedot ja -ohjeet.

Medialle

Monet lääkäreistämme ja asiantuntijoistamme antavat mielellään haastatteluita medialle. Autamme tarvittaessa löytämään oikean haastateltavan. Yhteystiedot medialle.

Hallinto

Ove Uljas
Toimitusjohtaja
010 380 3800
ove.uljas@aava.fi

Arvilommi Paula
Johtava ylilääkäri
010 380 3800
paula.arvilommi@aava.fi

Jokinen Anna-Mari 
Johdon sihteeri
010 380 4243
anna-mari.jokinen@aava.fi

Kankainen-Aho Hanna
Liiketoimintajohtaja, B2B
010 380 3800
hanna.kankainen-aho@aava.fi

Siivikko Riia
Liiketoimintajohtaja, B2C
010 380 3800
riia.siivikko@aava.fi

Valkeinen Jaana
Laatujohtaja
010 380 3800
jaana.valkeinen@aava.fi

Henkilöstöpalvelut

Taivainen Outi
Henkilöstöjohtaja
010 380 3800
outi.taivainen@aava.fi

Paulamäki Timo
HR-päällikkö
010 380 3800
timo.paulamaki@aava.fi

Sointu Aino
HR-päällikkö 
010 380 3800
aino.sointu@aava.fi

Rajala Ulla
HR-asiantuntija
010 380 3800
ulla.rajala@aava.fi

Lääkärirekrytointi (Sisäisten asiakkuuksien palveluyksikkö)

Thomé Kati
Palvelujohtaja
040 559 1472
kati.thome@aava.fi

Vuorialho Marleena
Rekrytointipäällikkö
044 754 5303
marleena.vuorialho@aava.fi

Muuri Teija
Rekrytointipäällikkö
050 379 6735
teija.muuri@aava.fi

Taloushallinto

Purola Lauri
Talousjohtaja
010 380 3800
lauri.purola@aava.fi

Rokkanen Brita
Senior Financial Controller
010 380 3800
brita.rokkanen@aava.fi

Tietohallinto

Lainpelto Tero
Tietoturvapäällikkö
010 380 3800
tero.lainpelto@aava.fi

Markkinointi- ja viestintä

Waroma Pauli
Markkinointi- ja viestintäjohtaja
010 380 3800
pauli.waroma@aava.fi

Salminen Joona
Markkinointipäällikkö
010 380 3800
joona.salminen@aava.fi

Kaakkuri Outi
Viestinnän asiantuntija
PR ja media
outi.kaakkuri@aava.fi

Ylilääkärit

Arvilommi Paula
Johtava ylilääkäri

paula.arvilommi@aava.fi

Aimolahti Ari
Ylilääkäri
erikoislääkäritoiminta
ari.aimolahti@aava.fi​​​​​​​

Petri Järventausta silmätautilääkäri

Järventausta Petri
Ylilääkäri
leikkaukset ja toimenpiteet
petri.jarventausta@aava.fi

Erik Stumpf radiologi

Stumpf Erik
Ylilääkäri
kuvantaminen
erik.stumpf@aava.fi

Juntunen Aulikki
Ylilääkäri
työterveys
aulikki.juntunen@aava.fi

Komulainen Wille
Ylilääkäri
digitaaliset terveyspalvelut
wille.komulainen@aava.fi