HR Executive Nordic ja Aava paremman työelämän asialla

Toivottavasti nautit HR Executive -tapahtumasta. Me Aavalla rakennamme asiakkaidemme kanssa kollektiivista työkykyä eli koko organisaation yhteistä työkykyä, joka näkyy arjessa, kulttuurissa ja lopulta myös tuloksessa.

Olemme näkemyksellinen työterveyskumppani ja strateginen valmentaja, joka auttaa kehittämään johtamista, sujuvoittamaan työtä ja vahvistamaan henkilöstön palautumista. 

Meillä työkyky ei ole vain yksilön ongelma, vaan koko organisaation mahdollisuus. Meillä jokainen euro on investointi kestävään työhön.

Haluaisitko kuulla työterveyden tai hyvinvoinnin palveluistamme lisää? Ota yhteyttä:

Janne Knuutinen
Kaupallinen johtaja
+358 44 360 2652
[email protected]

Tai kiinnostaisiko sinua saada organisaatiollesi asiantuntijaluento?

Meillä on huippuasiantuntijoita johtamisesta, työkyvyn, hyvinvoinnin, psykologian tai fysioterapiaan asti.

Anne Huttunen
Asiakkuuspäällikkö
[email protected]

Osallistu työhyvinvointi-strategian arvontaan.
Arvo 10 000 €

Työhyvinvointistrategialla pääset liikkeelle kohti tuottavampaa tekemistä

Voit voittaa organisaatiollesi räätälöidyn työhyvinvointistrategian eli käytännönläheisen tiekartan, joka nostaa yrityksen työkyvyn ja tuottavuuden uudelle tasolle.

Työhyvinvointistrategia antaa selkeän, tietoon perustuvan kokonaiskuvan siitä, mikä organisaatiossanne oikeasti vahvistaa tai kuluttaa työkykyä ja suorituskykyä. Tämä strategia tuo yhteistä ymmärrystä sekä johdolle että henkilöstölle ja auttaa rakentamaan arjen toimintatapoja, joissa ihmiset voivat hyvin ja tuottavuus kasvaa luonnollisena seurauksena.

Strategian avulla saatte:

  • Ymmärryksen organisaationne tärkeimmistä vahvuuksista ja suurimmista kuormitustekijöistä.
  • Näkyvyyden esimerkiksi poissaolojen, vaihtuvuuden ja arjen kuormituksen juurisyihin. (Tämä pohjautuu annettuihin työterveystietoihin tai muuhun dataan.)
  • Tunnistettua toimintatavat, rakenteet ja johtamisen käytännöt, jotka tukevat kestävää suorituskykyä.
  • Muutettua työhyvinvoinnin aidoksi strategiseksi voimavaraksi ja kilpailueduksi.

Paketti sisältää:

  1. Nykytilan tilannekuvan, joka perustuu antamiinne tietoihin ja käytettävissä olevaan työterveysdataan ja osoittaa, mihin kannattaa tarttua.
  2. Fasilitoidun työpajan, jossa tunnistetaan keskeiset haasteet, vahvuudet ja luodaan yhteiset tavoitteet.
  3. Tulosten läpikäynnin, jossa saatte konkreettiset, toimivat suositukset sekä johtamiseen että arjen työskentelyyn eli työhyvinvointistrategianne.

Yksinkertainen ja vaikuttava tapa tuoda selkeyttä, suuntaa ja tuloksia työhyvinvointiin.

Voittajaorganisaatiolle toteutamme työn suppealla mallilla, ja sen arvo on tällöin n. 10 000 €

Voit ladata Eira Roosin luennon aineiston alta:

Artikkelit ja tiedotteet
Aava Virta valmennus Prinsiipit organisaation hyvinvointiin
Usein esihenkilö kuulee työntekijän jaksamisen ongelmista siinä vaiheessa, kun tämä on saanut kolme viikkoa sairauslomaa. Mitä johtaja voi tehdä saadakseen työntekijät, tiimit ja koko organisaation voimaan aidosti hyvin?
Lue lisää
Menopausal,Mature,Woman,At,Home,With,Laptop,Having,Hot,Flush Vaihdevuodet vaikuttavat työkykyyn: Oireita voi tulla jo nelikymppisenä
Vaihdevuosioireet voivat lisätä poissaloja ja johtaa jopa naisten ennenaikaiseen eläköitymiseen. Jotta näin ei kävisi, apua tulisi hakea työterveyshuollosta heti, kun oireet alkavat haitata työntekoa. Työnantaja voi lisäksi tukea naisia esimerkiksi mahdollistamalla työn tauottamisen hikipuuskan aikana, työtilojen lämmönsäätelyllä sekä hengittävällä työvaatetuksella.
Lue lisää
Aava-Virta-valmennukset On tyhmää olla kiireinen ja ylikuormittunut johtaja
Hyvinvointivalmentaja Petteri Kilpinen listaa, mitkä ovat johtajan ja esihenkilön hyvinvoinnin kompastuskivet ja karikot.
Lue lisää